Kurzy / Školení pro firmy / Workshop: UFI kódy a oznamován...

Workshop: UFI kódy a oznamování nebezpečných směsí do evropského portálu od roku 2021

Od roku 2021 se budou uplatňovat nová pravidla týkající se firem, které mají za povinnost oznámit nebezpečné vlastnosti směsí národním subjektům (např. toxikologickým centrům) – v ČR prostřednictvím registru Chemických látek a prostředků (CHLAP).

Nový „evropský“ způsob oznamování nebezpečných směsí se bude týkat dovozců a výrobců určitých nebezpečných směsí. Nově bude také zohledňováno, zda je daná směs určena spotřebitelům, profesionálním nebo průmyslovým uživatelům.

V některých případech bude možné využít přechodné období a stávající směsi oznámit až v roce 2025. Za jakých podmínek to bude možné? Kdy bude ten správný čas pro oznámení právě Vašich směsí? Na co se připravit a jaká úskalí Vás můžou potkat? Nejen to se dozvíte na tomto workshopu.

Účel kurzu

Workshop je určený všem zájemcům, kteří v rámci své agendy řeší oznamování nebezpečných směsí – např. do národních registrů (v ČR registr CHLAP), tj. výrobcům nebezpečných směsí a dovozcům, kteří dováží nebezpečné směsi ze zemí mimo EU.

Přínos kurzu

Na workshopu se dozvíte nové povinnosti související s harmonizovaným podáváním informací o nebezpečných směsích dle evropského formátu v souvislosti s přílohou VIII nařízení 1272/2008 (CLP). Prakticky budou představeny možnosti generování UFI-kódů, a způsoby oznámení nebezpečných směsí. Pokud si přinesete s sebou počítač, budete si moct vše probírané přímo vyzkoušet. Bude také vyhrazený dostatečný prostor pro Vaše otázky.

Proč DEKRA?

  • profesionální tým lektorů s bohatou praxí
  • znalosti legislativních předpisů napříč oblastmi
  • spolupráce s kontrolními orgány státní správy
  • know-how globální společnosti s celosvětovou sítí odborníků

Místo konání

Praha
Brno


Cena

Cena bez DPH DPH 21% CELKEM
Cena za osobu 5.500,00 Kč 1.155,00 Kč 6.655,00 Kč

Vypsané termíny

Nenašli jsme žádná školení odpovídající vašim kritériím. Vrátit se.

Kontakty

RNDr. Marie Weissová
chemie.cz@dekra.com
+420 728 276 426