DEKRA Kurzy

Workshop: UFI kódy a oznamování nebezpečných směsí do evropského portálu od roku 2021

Kurzy / Chemie, odpady a ekologie / Workshop: UFI kódy a oznamován...

Od roku 2021 se budou uplatňovat nová pravidla týkající se firem, které mají za povinnost oznámit nebezpečné vlastnosti směsí národním subjektům (např. toxikologickým centrům) – v ČR prostřednictvím registru Chemických látek a prostředků (CHLAP).

Nový „evropský“ způsob oznamování nebezpečných směsí se bude týkat dovozců a výrobců určitých nebezpečných směsí. Nově bude také zohledňováno, zda je daná směs určena spotřebitelům, profesionálním nebo průmyslovým uživatelům.

V některých případech bude možné využít přechodné období a stávající směsi oznámit až v roce 2025. Za jakých podmínek to bude možné? Kdy bude ten správný čas pro oznámení právě Vašich směsí? Na co se připravit a jaká úskalí Vás můžou potkat? Nejen to se dozvíte na tomto workshopu.

Účel kurzu

Workshop je určený všem zájemcům, kteří v rámci své agendy řeší oznamování nebezpečných směsí – např. do národních registrů (v ČR registr CHLAP), tj. výrobcům nebezpečných směsí a dovozcům, kteří dováží nebezpečné směsi ze zemí mimo EU.

Přínos kurzu

Na workshopu se dozvíte nové povinnosti související s harmonizovaným podáváním informací o nebezpečných směsích dle evropského formátu v souvislosti s přílohou VIII nařízení 1272/2008 (CLP). Prakticky budou představeny možnosti generování UFI-kódů, a způsoby oznámení nebezpečných směsí. Pokud si přinesete s sebou počítač, budete si moct vše probírané přímo vyzkoušet. Bude také vyhrazený dostatečný prostor pro Vaše otázky.

Proč DEKRA?

  • profesionální tým lektorů s bohatou praxí
  • znalosti legislativních předpisů napříč oblastmi
  • spolupráce s kontrolními orgány státní správy
  • know-how globální společnosti s celosvětovou sítí odborníků

Místo konání

Praha
Brno


Cena

Cena bez DPH DPH 21% CELKEM
Cena za osobu 5.500,00 Kč 1.155,00 Kč 6.655,00 Kč

Školení proběhlá v minulosti

Nenašli jsme žádná školení odpovídající vašim kritériím. Vrátit se.

Kontakty

RNDr. Marie Weissová
chemie.cz@dekra.com
+420 728 276 426